Date | R | Hjemme v Borte | - |
09/03 15:30 |
26 |
[258] Lorenzo Musetti v Francisco Cerundolo
[247] |
6-3,6-0
|
09/03 15:00 |
26 |
[199] Andrea Collarini v Mario Vilella Martinez
[170] |
6-2,6-4
|
09/03 12:45 |
26 |
[203] Liam Broady v Facundo Bagnis
[134] |
3-6,6-7
|
09/03 12:40 |
26 |
[131] Cedrik-Marcel Stebe v Alejandro Tabilo
[180] |
7-5,4-6,2-6
|
09/03 12:10 |
26 |
[222] Benjamin Bonzi v Carlos Alcaraz
[217] |
3-6,6-7
|
09/03 11:00 |
26 |
[178] Bernabe Zapata Miralles v Alexandre Muller
[250] |
6-1,7-5
|
09/03 11:00 |
26 |
Daniel Altmaier v Luciano Darderi
|
6-4,6-2
|
09/02 16:00 |
25 |
[217] Carlos Alcaraz v Juan Pablo Ficovich
[196] |
4-6,6-3,7-5
|
09/02 14:05 |
25 |
[285] Riccardo Bonadio v Jurij Rodionov
[172] |
6-3,7-6
|
09/02 14:00 |
25 |
[149] Yannick Maden v Lorenzo Musetti
[258] |
1-6,0-6
|
09/02 12:00 |
25 |
[170] Mario Vilella Martinez v Lorenzo Giustino
[154] |
6-4,2-6,6-4
|
09/01 14:15 |
25 |
[197] Quentin Halys v Facundo Bagnis
[134] |
7-6,2-6,2-6
|
09/01 14:05 |
25 |
[118] Yannick Hanfmann v Bernabe Zapata Miralles
[178] |
7-6,4-6,4-6
|
09/01 12:55 |
25 |
[163] Roberto Marcora v Benjamin Bonzi
[222] |
5-7,4-6
|
09/01 11:25 |
25 |
Luciano Darderi v Antoine Hoang
|
6-2,6-7,6-4
|
09/01 11:25 |
25 |
Andrea Collarini v Matteo Viola
|
6-0,6-1
|
09/01 11:10 |
25 |
[216] Tommy Robredo v Daniel Altmaier
[221] |
1-6,6-3,6-7
|
08/31 13:25 |
25 |
Cedrik-Marcel Stebe v Luca Nardi
|
7-6,6-3
|
08/31 13:10 |
25 |
[195] Maxime Janvier v Francisco Cerundolo
[247] |
4-6,4-6
|
08/31 13:00 |
25 |
[250] Alexandre Muller v Andrea Pellegrino
[342] |
4-6,6-2,6-3
|
08/31 11:30 |
25 |
[357] Giulio Zeppieri v Liam Broady
[203] |
2-6,3-6
|
08/31 11:30 |
25 |
[218] Roberto Cid Subervi v Alejandro Tabilo
[180] |
3-6,4-6
|
08/31 11:30 |
25 |
[337] Maximilian Marterer v Joao Menezes
[189] |
6-1,1-6,6-3
|
08/30 10:30 |
164 |
[340] Andrea Pellegrino v Viktor Galovic
[264] |
7-6,6-1
|
08/30 10:25 |
164 |
[354] Giulio Zeppieri v Andrea Vavassori
[293] |
6-1,6-0
|
08/30 08:30 |
164 |
[231] Marco Trungelliti v Alexandre Muller
[246] |
4-6,2-6
|
08/30 08:30 |
164 |
[278] Andrea Arnaboldi v Francisco Cerundolo
[243] |
6-7,3-6
|
08/29 13:45 |
64 |
[229] Hugo Gaston v Andrea Pellegrino
[340] |
7-6,3-6,3-6
|
08/29 13:45 |
26 |
Hugo Gaston v Geoffrey Blancaneaux
|
Cancelled
|
08/29 12:15 |
64 |
[293] Andrea Vavassori v Hugo Grenier
[242] |
6-4,6-4
|
**Challenger Cordenons**
Challenger Cordenons er en professionel tennisturnering for mænd, der spilles på grusbaner. Turneringen er en del af ATP Challenger Tour og har været afholdt i Cordenons, Italien siden 2014.
Turneringen har en præmiepulje på €44.820 og tiltrækker normalt et stærkt felt af spillere fra hele verden. Vinderen af singelturneringen tildeles 80 ATP-point, mens vinderne af doubleturneringen får 40 ATP-point.
Tidligere mestre i singler omfatter:
* 2022: Alexander Shevchenko
* 2021: Giulio Zeppieri
* 2020: Bernabe Zapata Miralles
Challenger Cordenons er en vigtig turnering for spillere, der forsøger at forbedre deres rangering og komme ind i ATP-tourens hovedturneringer. Turneringen giver også en platform for unge og lovende spillere til at få erfaring på et højere niveau.