Date | R | Hjemme v Borte | - |
01/26 13:35 |
26 |
[198] Kaichi Uchida v Jozef Kovalik
[137] |
7-6,6-1
|
01/26 13:15 |
26 |
[125] Borna Gojo v Mikael Ymer
[69] |
4-6,5-7
|
01/26 10:45 |
26 |
[124] Elias Ymer v Altug Celikbilek
[238] |
3-6,3-6
|
01/26 10:25 |
26 |
[219] Joris De Loore v Filip Misolic
[148] |
6-7,6-3,5-7
|
01/26 09:00 |
26 |
[174] Fabian Marozsan v Cem Ilkel
[328] |
6-2,6-4
|
01/25 20:15 |
25 |
[50] David Goffin v Kimmer Coppejans
[220] |
6-2,6-4
|
01/25 18:30 |
25 |
[106] Ugo Humbert v Gauthier Onclin
[338] |
5-7,1-6
|
01/25 15:50 |
25 |
[262] Raphael Collignon v Mikael Ymer
[69] |
7-6,2-6,2-6
|
01/25 13:30 |
25 |
Joris De Loore v Tibo Colson
|
6-4,3-6,6-2
|
01/25 12:45 |
25 |
[343] Andrea Arnaboldi v Fabian Marozsan
[174] |
2-6,1-6
|
01/25 11:05 |
25 |
[198] Kaichi Uchida v Alibek Kachmazov
[331] |
6-4,6-4
|
01/25 10:40 |
25 |
[157] Alexander Shevchenko v Cem Ilkel
[328] |
1-6,7-6,3-6
|
01/25 10:35 |
25 |
Alexander Shevchenko v Oscar Otte
|
Cancelled
|
01/25 10:35 |
25 |
Kaichi Uchida v Jan-Lennard Struff
|
Cancelled
|
01/25 09:00 |
25 |
[238] Altug Celikbilek v Valentin Vacherot
[295] |
6-4,6-2
|
01/25 09:00 |
25 |
[124] Elias Ymer v Kenny de Schepper
[347] |
6-4,7-6
|
01/24 20:40 |
25 |
[141] Lukas Klein v Ernests Gulbis
[314] |
4-6,2-6
|
01/24 19:30 |
25 |
[148] Filip Misolic v Tomas Machac
[110] |
6-2,3-6,6-2
|
01/24 18:50 |
25 |
[202] Frederico Ferreira Silva v Raul Brancaccio
[145] |
6-0,7-6
|
01/24 17:30 |
25 |
[125] Borna Gojo v Zizou Bergs
[130] |
6-1,7-6
|
01/24 17:15 |
25 |
Lukas Klein v Liam Broady
|
Cancelled
|
01/24 15:45 |
25 |
[137] Jozef Kovalik v Jurij Rodionov
[122] |
6-7,7-5,6-4
|
01/24 14:05 |
25 |
[187] Henri Laaksonen v Richard Berankis
[171] |
5-7,2-6
|
01/24 13:05 |
25 |
[245] Nino Serdarusic v Yannick Hanfmann
[128] |
4-6,5-7
|
01/24 12:15 |
19 |
[381] Ergi Kirkin v Gauthier Onclin
[338] |
1-6,6-7
|
01/24 11:25 |
19 |
[69] Mikael Ymer v Cem Ilkel
[328] |
6-2,6-4
|
01/24 10:35 |
19 |
[219] Joris De Loore v Alibek Kachmazov
[331] |
6-4,6-4
|
01/24 10:20 |
19 |
Tibo Colson v Ernests Gulbis
|
Retired
|
01/24 09:00 |
19 |
[238] Altug Celikbilek v Andrea Arnaboldi
[343] |
2-6,4-6
|
01/24 09:00 |
19 |
[347] Kenny de Schepper v Henri Squire
[341] |
6-3,6-2
|
**Challenger Ottignies**
Challenger Ottignies er en profesjonell tennisturnering for menn som spilles på grusbaner i Ottignies-Louvain-la-Neuve, Belgia. Turneringen har vært en del av ATP Challenger Tour siden 2015.
**Historie**
Challenger Ottignies ble første gang arrangert i 2015 som en del av ATP Challenger Tour. Den første vinneren av turneringen var Daniel Gimeno-Traver fra Spania.
**Format**
Turneringen følger et utslagningssystem, med 32 spillere i singelturneringen og 16 par i dobbelturneringen.
**Rangering poeng**
Vinneren av singelturneringen får 80 ATP-poeng, mens vinneren av dobbelturneringen får 40 ATP-poeng.
**Prispenger**
Totalpremiepotten for turneringen er €44 820. Vinneren av singelturneringen mottar €6 190, mens vinnerne av dobbelturneringen mottar €2 670.
**Arena**
Challenger Ottignies spilles på tennisklubben Ottignies-Louvain-la-Neuve. Klubben har 20 grusbaner og en stor tribune med plass til 500 tilskuere.
**Notable spillere som har vunnet**
* Daniel Gimeno-Traver (2015)
* Arthur De Greef (2016)
* Roberto Carballés Baena (2017, 2018)
* Pedro Sousa (2019)
* Zdeněk Kolář (2021)